Jdi na obsah Jdi na menu
 


Moji vysnění Breyer horses

26. 4. 2009

Moji vysnění Breyer horse

Snad každý z nás má nějakého vysněného Breyera. Někteří z nás jich mají hned několik, jiní si své sny i plní a koníky objednávají. Zde Vám píšu své vysněné Breyery.

Koní od firmy Breyer se mi líbí mnoho, ale jen pár z nich tak, že bych si je chtěla koupit.
Občas si pořídím nějaké Stablemates, kteří jsou roztomilý a skladní. Na koně velikosti Traditional místo nemám, ale přece jen jsem si jednoho objednala.

1. Robert Vavra's Majestad
Koník byl vyroben ve spolupráci s fotografem Robertem Vávrou. Jedná se o andaluského koně, hvězdu knihy Horses of The Sun. K hřebci patří též 50 minutové CD Horses of The Wind a 28 stránková brožura s fotografiemi Roberta Vávry. Koník je ozdobený mákem.
Hřebec Majestad je skoro stejně slavný jako Vávra sám.
Obrazek
Podle mě je to opravdu kouzelný andalusan, i když samozřejmě na fotce může vypadat úplně jinak než ve skutečnosti. Fotku jeho živé předlohy se mi bohužel najít nepodařilo.
Zdroj fotografie modelu:koniciponici.cz
Zdroj textu:amazon.com

2. Miniature Horse Set LTD's Red Cloud & Magic Man's Grand Slam
Jsou to roztomiloučcí strakatí american miniature horse velikosti Traditional. Red Cloud má vzácené zbarvení red roan medicine hat frame overo a Magic Man to Grand Slam má zbarvení black roan medicine hat overo. Jsou to opravdu krásní hřebečci.
Obrazek
Obrazek
Zdroj fotografie modelu:amazon.com
Zdroj fotografie Magic Man:ltdmini.com
Zdroj textu:amazon.com

3. Fire Magic
Fire Magic je raritou mezi frískými koňmi. Má totiž tmavohnědé zbarvení. Je to tzv. červený frís. Breyer se snaží věrně napodobit barvy tohoto koně. Skalní fanoušci těchto koní tento model jistě ocení.
Hřebec je znám ze show 'The Magical World of Dancing Horses'. Je synem slavného fríského hřebce Jillise a právě jeho barva nesmírný drezúrní talent ho proslavili.
Při výletu do Holandska se uznávaný drezúrním trenérka Dianne Old Rossi dozvěděla o vzácném "červeném" hříběti a trval na tom, že ho musí vidět. Rossi na první pohled poznala, že je hříbě přátelské, vypadá dobře a je pěkně stavěné. Takové hledala. I když nabídek na hříbě bylo více, nakonec zvítězila Rossi a hříbě koupila. Spolu se pak vrátili do USA. Kůň brzy dostal přezdívku "Chewy", protože vždy musí mít "poslední slovo". Ve třech letecch začal s tréninkem a hned se ukázal jeho velký talent. Na svůj věk byl již dost zralý. V pěti letech už dokázal divy. V roce 2005 se Faire Magic zúčastnil 'The Magical World of Dancing Horses'.
Při této příležitosti byla vyroben jeho model (již dříve byl na tomto postoji irský tinker, černý frís a další). Jedná se o poměrně vzácný model (dle mého názoru) - jsou ho jen 4000 kusů.
Obrazek
Obrazek
Podle mě je to opravdu kouzelný hřebec - jeho živá předloha je plemeník a drezúrák.Zajímalo by mne zda udělají model i podle bílého fríse ( ten je však zkřížený s arabem - zdědil po něm bílou barvu, ale stavbou těla je to frís).
Zdroj fotografie modelu:koniciponici.cz
Zdroj fotografie koně:horseshowcentral.com
Zdroj textu:hamleys.com

4. Sheik af Hallundbaek Sheik je dánský knabsrupper - černý leopard. Jako jediný prošel Rheinland-Pfalz Saa - mezinárdoním testem v Severní Americe, kde musel předvést perfektní výkon a postoje. Sheik je považován za "a gentlemand with a capital "G" z RPSI zástupců. Díky absolvování tohoto testu mají jeho potomci nárok na plnou registraci. Sheik patří Raven Walters, jejichž Laren Stud je jedním z předních chovatelů koní plemene Knabtrupper a byl vůbec prvním domovem čistokrevných Knabstrupperů v USA. V USA se již dá koupit, u nás bude až v létě 2009.
Obrazek
Obrazek
Zdroj fotografie modelu:breyerhorses.eu
Zdroj fotografie koně:horsetalk.co.nz
Zdroj textu:geddiestoys

BlueBoard.cz
BlueBoard.cz
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ahoj

(pompin ( http://ranc-sintie-schleich.blog.cz ), 16. 1. 2011 15:00)

srdečně tě zvu na BH and schleich live show
více zde: http://nd04.jxs.cz/355/328/1879cf9f5e_72761055_o2.jpg více na mé stránce.

Pro kiiki

(Jana - majitelka ranče, 4. 5. 2009 17:32)

jj, vím. Ale tenhle článek jsem psala, když u nás tenhle koník ještě nebyl. Až budu mít čas doplním to.

Sheik

(kiiki, 4. 5. 2009 16:20)

už u nás je, jenom díky Appaloose a má supr cenu (v USa ho maj za víc jak 900 a u Appy stojí 799)